Doprava zdarma v rámci ČR při nákupu nad 3.500 Kč

Péče o šperky a české puncovní značky šperků

O ŠPERCÍCH VIKY MAYZEL

Vika Mayzel pracuje především se stříbrem, konkrétně se sterlingovým stříbrem, což je tradiční název pro stříbrnou slitinu o ryzosti 925/1000. V Česku a na Slovensku jde o nejpoužívanější slitinu stříbra pro výrobu šperků. 

V posledních letech přibyly v nabídce i šperky čistě ze zlata. Vika používá 14karátové zlato, tedy ryzost 585/1000. Některé kousky Vika vyrábí ve variantě klasického žlutého, ale i růžového a bílého zlata. U bílého zlata je povrch pokován vrstvou rhodia kvůli vyššímu lesku a odolnosti. Vybrané stříbrné šperky upravuje pozlacením 14karátovým zlatem.

Všechny šperky od Viky Mayzel, jejichž hmotnost je vyšší než 3,0 gramy, jsou označeny výrobní značkou, značkou kvality a českým státním puncem. V tabulce na konci stránky si můžete prohlédnout české státní puncy.

vyrobniznacka VM

Výrobní značka šperků od Viky Mayzel

PÉČE O ŠPERKY 

ČIŠTĚNÍ

Asi nejjednodušší způsob, jak udržet stříbrné šperky zářivě lesklé je používání speciálních čisticích hadříků - ideálně jednou za týden. Tím se odstraní případné tmavé skvrny a oxidace. Pozor – pokud má šperk záměrně tmavou oxidaci, použitím tohoto hadříku může dojít k jejímu odstranění, proto u těchto šperků používejte hadřík velice opatrně.

Jedním z dalších způsobů čištění je ponoření šperku do mýdlové vody. Nechte jej namočený po dobu 15 minut, poté šperk z mýdlové vody vyjměte. Měkkým zubním kartáčkem jemně vydrhněte úzká místa na šperku. Pak podržte šperk minutu pod vlažnou tekoucí vodou, abyste opláchli mýdlovou vodu. Ihned osušte měkkým hadříkem, který nepouští vlákna.

 

SKLADOVÁNÍ ŠPERKŮ

Stříbrné šperky skladujte v krabičce nebo v plastovém sáčku se zipem. Dbejte na to, abyste v jednom sáčku neskladovali více šperků: stříbro je měkký kov, takže se jednotlivé šperky mohou navzájem poškrábat.

 

ČEMU SE VYHNOUT

Zamezte jakémukoli kontaktu stříbra s parfémy, pleťovými vodami a chemickými látkami. Sprchování se stříbrnými šperky je povoleno, voda a mýdlo pomohou naopak udržet stříbro čisté. Před vstupem do moře nebo bazénu šperky sundejte, chlór a sůl mohou stříbro poškodit.

 

STŘÍBRO NOSTE ČASTĚJI

Oproti tomu, co byste možná očekávali, nošení stříbra a jeho důkladné ruční čištění může bránit jeho přirozené oxidaci a nechtěnému černání. Dokonce i nošení stříbrných šperků jednou týdně může udržet jejich vzhled bez oxidace po delší dobu.

 

POZLACENÉ STŘÍBRO

Naše pozlacené šperky jsou ze stříbra, které je pokryto vrstvou 14karátového zlata.

Vyhněte se kontaktu šperků s odstraňovačem laku na nehty, parfémy a laky na vlasy. Chcete-li prodloužit životnost pozlacených šperků, vyhněte se i jejich každodennímu nošení. Pozlacení se časem opotřebuje – pokud byste chtěli nechat šperky znovu pozlatit, kontaktujte nás. Pro všechny naše kousky poskytujeme bezplatnou službu obnovení pozlacení.

Pozlacené stříbro pravidelně umývejte jemným čisticím prostředkem zředěným vodou. Nepoužívejte lešticí hadřík ani silné čističe na šperky.

 

ČERNÁ OXIDACE JAKO SOUČÁST ŠPERKU

Cílená černá oxidace je přírodní reakce kovu, díky které se váš šperk stává s časem originálnější a unikátnější. Pokud byl váš stříbrný šperk jednou zoxidován, mějte na paměti, že oxidace se nachází pouze na povrchové vrstvě stříbra – časem a nošením se setře a zesvětlá. Aby tato úprava trvala déle, minimalizujte vystavování prstenu kontaktu s vodou, kouřem, chemikáliemi, parfémem a krémy.

Oxidaci lze obnovit pomocí roztoku jater síry u místního klenotníka nebo doma, postupujte prosím podle pokynů výrobce.

Našim zákazníkům poskytujeme bezplatnou službu oxidace, takže nám vždy můžete zaslat svůj šperk k obnovení oxidace.

 

 

TABULKA ČESKÝCH PUNCOVNÍCH ZNAČEK

ceske-puncovni-znacky

zdroj: Puncovní úřad 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz